Galaxy S czy plus?

Niektórzy nie słuchają się mnie, bo może nie krzyczę, nie manipuluję, ale przy pytaniu co kupić „Galaxy S czy Galaxy S+” mówię i powtarzam olać plusa!

Wygląda na to, że Galaxy S+ był stworzony po to aby ludzie pomyśleli, że jest szybszy a mądrzejsi już zaczęli kupować S2.

Ostatnio, znaczy wczoraj musiałem ogarniać temat jak w ogóle mieć Androida 2.3.6 na tym telefonie. Nie było łatwo więc, jeśli ktoś chce to poniżej instrukcja obsługi, którą napisałem:

Co zrobić z Twoim telefonem? Bo nie chciałeś słuchać że masz kupić Galaxy S a nie Galaxy S+.

Najlepiej wyrzucić lub zamienić.

Ale da radę… Nie jest prosto.

Jak sam wiesz Kies w dupie ma Twój telefon podczas flaszowania. Więc sobie ściągnij Odina. Wszystko zgodnie z instrukcją: tu:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1345671

Tu masz wszystkie firmware:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1405357

Teraz root!

Aby zrootować każdy Twój ROM wystarczy jak wejdziesz na:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1253707

A w ogóle ogarniaj to forum:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1270

Gdy zobaczysz nowy firmware to najpierw zrób backup – najlepszy soft do tego to Titanium Backup.

 

Nigdy nie trać nadziei :)

Dziś dotarł do mnie Access Point Linksys WAP610N. Jak czułem się oszukany gdy zobaczyłem, że jest to tylko access point a nie ma możliwości użycia go jako Bridge’a. Bo po to właśnie był mi potrzebny. Przegooglowałem cały internet i już wiedziałem, że potrzebny był mi WET610N. I ani OpenWRT ani DD-WRT mojego sprzętu nie supportuje.

Ale… nie! nie dam się tak łatwo! Ściągnąłem kody źródłowe firmware’u mojego Access Pointa i zauważyłem, że tak na prawdę nie ma różnicy w sprzęcie a leży ona tylko w firmwarze i w niczym innym, różnicą jest DEVICE_ID dla WET610N: 0x0011, dla WAP610N: 0x0012. Tenże jest tylko używany w Init.S. Spróbowałem „na pałę” wgrać firmware od WET610N ale oprogramowanie sprawdzało nagłówek.

Więc czemu nie spróbować zhackować oryginalny firmware i zmienić DEVICE_ID w nagłówku?? Na wszelki wypadek sprawdziłem jak liczona jest suma kontrolna programem mkcsum, aby nie zbrickować nowego sprzętu.

Nie uwierzycie! Wystarczy tylko zmienić jakimkolwiek hex edytorem nagłówek w oprogramowaniu od WET610N… Zmienić 0x11 na 0x12

…aby pozwoliło się ono wgrać do WAP610N. Po tej czynności należy zrobić Factory Reset i… mamy już WET610N.

Zajęło mi to 2 godzinki i mam to co chciałem!!

PS. Zapewne w drugą stronę ten sam „myk” by się udał. Dodać muszę, że wpis ten jest tylko moim niekonwencjonalnym podejściem do swoich własnych problemów i nie należy go brać jako jakąkolwiek instrukcję!