Światłość

Światłość ogranęła stadion Legi… Światłość, bez światła.

Wstyd jakiego rzadko się doświadcza, kiedy to pół warszawskiego stadionu gaśnie podczas meczu, który miał zdecydować o losie polskiej drużyny.

Debata

Debatę, jak każdy kto nie wychodził z domu wieczorem, obejrzałem.

Zawsze myślałem, że PO jest niewyraziste i jest bardzo podobne do PiSu.

Nareszcie Tusk pokazał pazurki!

Mam nadzieję, że PiS nie osiągnie wyników prognozowanych w wyborach… Gdyby tak się stało obiecałem sobie… Jakiś inny kraj do życia w Unii Europejskiej…

Poza tym IDŹCIE NA WYBORY!!!

Neostrada… Walka o synchronizację…

Kiedy przeprowadziłem się do żony, około 1,5 roku temu namówiłem ją abyśmy przeszli z jej 640kb/s na najwyższą… Oprócz tego taką ofertę przedstawiała nam sama telekomunikacja. Tak też zrobiliśmy – podpisaliśmy umowę na 3 lata – do września działała idealnie.

Problemy zaczęły się i zawsze około 20-22 brakowało synchronizacji. Najczęściej w niedzielę. Systematyczne telefony do infolinii. Każdorazowe pytania – „a jaki ma Pan modem?”. Odpowiedź jak zawsze brzmiała „USR MAXg Wireless Router”. Zawsze były dodatkowe wskazówki od konsultantów, żebym zainstalował oryginalny modem.

Tak też zrobiłem tydzień później, ponieważ zacząłem zastanawiać się, czy może jednak coś było nie tak za modemem. Okazało się, że objawa na obu modemach jest ten sam – brak synchronizacji. Po następnych telefonach przyszedł jeden monter, później drugi, a następnie trzeci. Numer 1 i 3 orzekł, że Neo 6Mbps nie może działać. Po wizytach miłych Panów monterów problem jakby… minął. Synchronizacja znikała ale po bardzo szybkim czasie wracała. Do dziś… w momencie kiedy ściągałem Platform SDK które potrzebowałem na jutro rano do pracy. Pojawiło się niespodziewanie okno, że instalator nie może kontynuuować pobierania, szybkie spojrzenie na router i wszystko jasne… Znów brakowało synchronizacji…

Chwyciłem za słuchawkę. Gadka jak zawsze, ale odpowiedź inna:

– Panu nie może działać 6Mbps.

– Jak to? – spytałem

– Pana linia nie spełnia parametrów i będzie zrywać synchronizację

– Ale przez dłużej niż rok działała bez żadnych problemów” – odpowiedziałem ze zdziweniem.

– Może Pan zerwać umowę – odpowiedział konsultant.

– Ale ja nie chcę! Ja chcę aby Państwo spełniali warunki umowy. Państwo oczekujecie abym ja płacił rachunki, a Ja oczekuję żeby Państwo utrzymywali parametry linii.

Lotnisko Chopina w Warszawie

W tym roku dużo latałem po świecie, za każdym razem kiedy wylatywałem lub też wracałem do Polski musiałem cierpieć na lotnisku Chopina.

Muszę przyznać, ponieważ znów musiałem opuścić Polskę korzystając z lotniska warszawskiego, że jest one najgorsze, jakie widziałem w swoim życiu – porównuję z Bukaresztem, Budapesztem, Caracas, Bogotą, Franktfurtem, Düsseldorfem, Pragą, Mediolanem – Malapensą, dwoma w  Paryżu, Pragą… i kilkoma innymi.

Nigdy nie odleciałem z tego lotniska o czasie, zawsze stałem w kolejkach w odprawie paszportowej, nigdy nie odebrałem bagażu w krótkim czasie, nigdy nie wszedłem do rękawa – zawsze podróżowałem autobusem po lotnisku… A dziś nawet w deszczu czekałem aby wejść do samolotu.

Dziś także zrozumiałem, że pomimo takiej prowizorki można oszczędzić pieniądze – Lot do Pragi, który odbyłem w zeszłym miesiącu małym ATRkiem EuroLotu kosztował mnie w dwie strony 2tys złotych, oczywiście lot opóźnił się koło dwóch godzin – tragedia. Spróbowałem w sobotę czegoś innego zamówiłem bilet w CSA kosztował mnie 8set złotych w obie strony. Okazało się, że byłem na czas i jeszcze w Pradze nie mokłem, bo mój w pełni zapełniony Boening 737-500 zaparkował przy kołnierzu.

Jaki z tego wniosek? Szukacie innych linii lotniczych – są tańsze a poza tym na obcych lotniskach zawsze jesteście lepiej traktowani niż pasażerowie LOTu. Szkoda tylko, że najlepszych pilotów tam nie znajdziecie.