Żałoba

Tak jak wielu Polaków, zaszokowała i mnie wiadomość o katastrofie samolotu CASA z oficjelami wojskowymi. uczestniczących, o ironio, w konferencji „Bezpieczeństwo Lotów”.

Dramatu rodzin nie da się wyobrazić, bardzo im współczuję – wyrazy jak najszczerszych kondolencji!

Jest to wielka tragedia, lecz… za częste, prezydenckie, ogłaszanie żałoby prowadzi tylko do zobojętnienia społeczeństwa i do prześcigania się mediów w przekazie tragedii – które z nich będzie bardziej szare, a których logo będzie bardziej czarne i bardziej zmyślne. Ten wyścig prowadzi do pełnego zobojętnienia społeczeństwa. To społeczeństwo nie chce codziennie 100 razy słyszeć i widzieć tego samego.

Sam, przeżyłem śmierć bliskiej osoby, wiem jak ciężko to przeżyć i na pewno wiem, że gdyby media do znudzenia powtarzały szczegóły mojej tragedii to myślę, że pomoc psychiatry (już nie psychologa) byłaby jedynym rozwiązaniem do dalszego mojego funkcjonowania na tym świecie.

Myślę, Panie Prezydencie, że lepszym dla rodzin zmarłych tragicznie żołnierzy byłoby żeby Pana kancelaria wypuściła jakikolwiek przeciek do mediów to naprawdę pomogłoby rodzinom.

Warszawskie inwestycje i nowy rok…

Wszystkim czytającym składam życzenia wszystkiego dobrego w Nowym Roku, życzę Wam więcej moich blogów z Ameryki Łacińskiej 😉

Do rzeczy…

Dziś po raz pierwszy przejechałem ulicę Popularną wiaduktem. Budowlą, której kibicowałem stojąc w korkach. Widząc postęp prac… Od lipca do początku stycznia to REKORD W SKALI POLSKIEJ!

Pomimo krytycznych felietonów w TVP Info na koniec roku, ja obywatel, zameldowany na stałe w Warszawie, mogę stwierdzić że Hanna Gronkiewicz-Waltz umie realizować inwestycje… I ja – obywatel – nie chcę płacić abonamentu i słuchać TVP3 – bo bzdury słyszę! Pamiętam jak kląłem stojąc w korku pod Galerią Mokotów… Trwało to… latami…

Może przez ten wiadukt tak naszego bliźniaczego prezydenta nienawidzę…